skipbeatopowiadania.jun.pl Strona Główna

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Statystyki RejestracjaZaloguj Album Download

Image and video hosting by TinyPic

Poprzedni temat «» Następny temat
Kocica Kyoko
Autor Wiadomość
Elmirka2 

Poziom: 26
HP: 81/1637
 5%
MP: 781/781
 100%
EXP: 67/78
 85%
Wysłany: 2014-03-21, 20:20   Kocica Kyoko

Zanim pokarzę Wam moje (wątpliwe) umiejętności, chciałabym na wstępie podziękować kilku osobom. Ponieważ najprawdopodobniej nie będziecie chciały więcej nawet spojrzeć na to opowiadanie – już teraz dziękuję jessyxx i Ognistej, za natchnięcie mnie i inspirację. Dziękuję również Dahilii i AskaSuzume, które wspierały mnie i motywowały do dalszego pisania. Zamek1989, Tobie należą się specjalne podziękowania za bezcenne rady i podrzucanie alternatywnych pomysłów podczas mojej stagnacji umysłowej.
A oto próbka mojego opowiadania. Oceńcie same, czy chcecie czytać je dalej…

Rozdział 1.

Wstał nowy dzień. Słońce przebijało przez zasłonkę swoje promienie oświetlając pokój nad restauracją Darumya. Spała tam piękna, młodziutka rudowłosa aktorka, gdy nagle:
- Drrrrrryń, Drrrrryyyyyyyyń, Drrrrrrrrrryyyyyyyń!!!!!! Drrrrrrrrrrrrryyyyyyyyyyyyyyń!!!!!
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, co znowu – Pomyślała Kyoko podnosząc słuchawkę swojego nowiutkiego telefonu.
-Haaaaalooooo – powiedziała aktorka tłumiąc ziewnięcie
- Kyoko, co Ty robisz? Nie mów mi, że cię obudziłem! Czy ty spałaś? Nie pamiętasz już, że dziś zaczynasz próbne zdjęcia do „Pokonać siebie” - swojego nowego filmu? Nie pamiętasz już, z kim masz grać?
-…….Jezu, jaki dziś jest dzień?!?!?! – Kyoko przerwała nagle potok słów swojego menagera i przyjaciela – Haruki Nogaty.
-Dziś środa. Za niecałe 3 godziny masz być w studiu, a wiesz jak trudno przebić się przez miasto w tych godzinach! Nie ważne. Szybko wstawaj i… do dzieła.
- Haru-san, ……-Kyoko znowu musiała przerwać przyjacielowi, aby wydusić z niego jakiś konkret - oczywiście, cieszę się, że dzwonisz, ale powiedz szczerze, po co do mnie dzwonisz tak rano. Masz teraz ważniejsze sprawy na głowie niż przejmowanie się głupiutką aktoreczką.
-och Kyoko, nie jesteś już jakąś tam aktoreczką. Po Twoim ostatnim filmie, jesteś przecież najnowszym odkryciem japońskiej kinematografii. – Haru–san – do rzeczy- wyparowała Kyoko.
-ach, tak, tak przepraszam… Kyoko, wciąż jest mi strasznie przykro i głupio, ze musiałem Cie zostawić w tak ważnym dla Ciebie momencie.
-Haru-san, twoja córka jest teraz w szpitalu i oczekuje na operację. Z nas dwóch, to ona jest teraz tą ważniejszą…
- tak, ale….
-Nie sądzisz chyba, że wybaczyłabym Ci gdybyś wysłał swoje dziecko samo za granicę, na operację w obcym kraju? Megan-chan potrzebuje Cię teraz bardziej.
-och Kyoko-chan, to właśnie za to podziwiam Cię najbardziej. Zawsze ważniejsze jest dla Ciebie dobro innych. A swoją drogą, szykujesz się już?
-tak wrzuciłam Cię na głośnik jak mnie nauczyłeś i właśnie kończę się malować.
-dobrze. Kyoko-san słuchaj, zanim wyleciałem, zdążyłem porozmawiać z reżyserem Dangekim, Prezesem twojej agencji, jak i z Yashiro-sanem. Wszyscy razem zgodziliśmy się, że w zaistniałej sytuacji, czyli na czas mojej nieobecności, obowiązki Twojego managera przejmie Yashiro. Zapewnił nas, że sobie świetnie poradzi. Teraz, kiedy razem z Tsurugą-sanem będziecie grali główne role w tym samym filmie, to i tak prawie będziecie nierozłączni. Yashiro przekaże Ci dokładne szczegóły i instrukcje. Kyoko, ja…
-Haru-san –znowu przerwała Kyoko - zaskoczyłaś mnie tą wiadomością, ale nie martw się. Znamy się z Tsurugą-sempaiem i Yashiro-sanem dość dobrze. Damy sobie radę. Teraz najważniejsza jest Megan. Wybacz, ale niestety musze już kończyć, bo jak nie wyjdę za 5 minut, to na serio się spóźnię. Trzymaj się i ucałuj ode mnie Megan-chan. Nie denerwuj się. Pa, pa…
-Pa….
Jeeeezusicku, jak mogłam zapomnieć o tak ważnym dla mnie dniu!!! Co ja sobie myślałam? Jeżeli się spóźnię, to Tsuruga-san na pewno stwierdzi, że jestem zadufaną w sobie aktoreczką, której sława uderzyła do głowy i mnie znienawidzi. Przecież on – najlepszy japoński aktor znany jest z tego, że jest zawsze taki punktualny.
-Kyoko-san – weź się w garść!! I idź już, bo na serio się spóźnisz.– skarciła samą siebie aktorka. Założyła swoje ulubione beżowe kozaczki, złapała torebkę i wyszła z domu.
W taksówce cały czas myślała o swoim nowym filmie. To była opowieść jak z bajki, choć ta fabuła…. Film opowiadał o parze młodych zakochanych w sobie ludzi, jednak Asachina-san miała być tą silną. Miała być stroną agresywną, pewną siebie i władczą. Jej postać nazywała się Yamada Sahiko. Tsuruga–san zaś, miał grać cichego, bojaźliwego i wycofanego w sobie mola książkowego, który boi się wyznać swoje uczucia pożądanej przez wszystkich gwieździe ulicy nazywanej „Księżniczką”. Postać grana przez sempaja, nazywała się Kaniki Ishiro i ze względu na swój wygląd oraz charakter, przezywana była „Książę Fujara”. Pfff, znowu dostała mi się rola tej złej, pastwiącej się nad główną bohaterką – westchnęła Kyoko. Kurczę, czy i mi będzie dane zagrać kiedyś główną rolę w takim romansie? Ja tez chciałabym choć raz zostać księżniczką.
Długa droga zmęczyła Kyoko. Oparła się więc wygodniej w swoim fotelu i wyglądając przez okno, wspominała ostatnie miesiące:
Ehhhh, to był szalony czas pełen wyzwań i zaskoczeń – pomyślała – zaraz po zakończeniu projektu rodzeństwa Heelów i po ujawnieniu innym aktorom, a po premierze filmu publiczności, kim byli Cain i Setsuka Heel. Publiczności również ujawniono obecność Setsuki na planie zdjęciowym. Kyoko nadal pamiętała ten stres związany z druga konferencją, w której musiała wziąć udział. To wtedy publicznie obydwoje z Renem obydwoje zdejmowali swoje przebrania, aby być rozpoznanymi. Po raz kolejny Kyoko złapała się na myśli: Dobrze, że Ren był wtedy przy mnie. Inaczej bym tego nie zniosła… Westchnęła bezradnie z litości nad samą sobą i wspominała dalej. Po konferencji, Kyoko zyskała szacunek wśród najlepszych aktorów w całej Japonii. Zaraz potem przydzielono jej menagera. Haruka Nogata był 32-letnim samotnym ojcem bardzo chorowitej 6 letniej Megan. To za jego sprawą Kyoko dostała główną rolę w swoim debiutanckim filmie. Była to ekranizacja jakiejś mało znanej powieści młodziutkiej pisarki. Jednak gra Kyoko tak zachwyciła widzów i krytyków filmowych, iż natychmiast „jej film” został obsypany najlepszymi nagrodami, a sama Kyoko została nazwana największym debiutantem od czasu Tsurugi Rena. Określenie to zawstydzało ją bardzo, ale nawet sam Ren w jednym z wywiadów telewizyjnych chwalił jej techniki aktorskie i wspominał, iż byłby zachwycony mogąc kiedyś towarzyszyć jej na planie filmowym. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, w niecały tydzień po ukazaniu się wywiadu z Tsurugą, Haru-san poinformował Kyoko, że dostała propozycję zagrania w filmie niemal partnerując swojemu mentorowi. Oczywiście od razu się zgodziła. Jednak, gdy dotarło do niej, iż propozycja ta oznacza, że jej umiejętności będą oceniane tak jak jej sempaja…. Zaczęła się wahać. Potem jeszcze te problemy z Moko–san… Ehhhh, Kyoko stanowczo poczuła się zmęczona. Z zamyślenia wyrwał ją zniecierpliwiony głos:
- panienko, dojeżdżamy. Czy życzysz sobie abym podjechał do tylnego wejścia, czy może jednak wolisz wejść frontowymi drzwiami? – rzucił taksówkarz znacząco spoglądając na młodą aktorkę.
- poproszę od tyłu- powiedziała Kyoko przypominając sobie, iż przy tylnym wejściu jest winda prowadząca bezpośrednio do studia nagrań, w którym była umówiona.
Pierwszy dzień zdjęć wydawał się Kyoko być wiecznością. Jednak była usatysfakcjonowana, zarówno ze swojej roli jak i relacji granej przez nią postaci z głównymi bohaterami. Gangnam Sara – postać grana przez Kyoko wbrew pierwszemu wrażeniu, nie była taka straszna. Jej zła aura i przykry charakter spowodowane były traumatycznymi przeżyciami z przeszłości Sary. Jednak wgłębi duszy była zwykłą sympatyczną nastolatką marzącą o swojej wielkiej pierwszej miłości.
Już pierwszego dnia zdjęć Asahina Kumiko grająca główną rolę w filmie, bardzo zabiegała o rozmowę i przyjaźń Kyoko. Dziewczyna wciąż podchodziła do Mogami i wypytywała ją o wiele spraw związanych z pracą i o doświadczenia Kyoko z planu. Pytała też o współpracę Mogami z Renem.
Po kilku dniach zdjęć próbnych rozpoczęło się nagrywanie filmu „na poważnie”. Wszyscy wydawali się być bardziej skupieni, ale jednocześnie też i spięci. Co jakiś czas wybuchały konflikty i dyskusje. Najbardziej niecierpliwą i kłótliwą osobą okazała się być Asachina–san. Jak się okazało, przez coraz częstsze konflikty wywołane przez główną bohaterkę, plan zdjęć uległ całkowitej zmianie, zaś same zdjęcia bardzo opóźniały się. Było to bardzo uciążliwe dla całej ekipy zdjęciowej. Atmosfera i współpraca wszystkich pogarszały się z dnia na dzień.
Po niespełna trzech tygodniach nagrań, reżyser Dangeki poinformował, iż zgłosił zaistniałą sytuację Prezesowi Takaradzie. Ten z kolei bardzo zaniepokoił się i oświadczył, że zamierzą z bliska przyjrzeć się sytuacji, a w końcu wpadnie na plan zdjęciowy w celu bliższego przyjrzenia się sytuacji. Nim minęły kolejne dwa tygodnie, reżyser zwołał całą ekipę na spotkanie związane z dalszym ciągiem zdjęć do filmu.
Kiedy Kyoko weszła do ogromnej sali na wpół zapełnionej aktorami i montażystami z filmu, stanęła jak wryta. Na środku stołu, po prawicy reżysera Dangekiego, siedział sam Prezes Takada. Gdy zobaczył wchodzącą Mogami, uśmiechnął się do niej ciepło i pomachał figlarnie. To samo uczynił, gdy próg Sali przekroczył Tsuruga Ren. Gdy pojawiła się już cała ekipa zdjęciowa, zamknięto drzwi. Kiedy ucichły wszystkie szepty, głos zabrał reżyser Dangeki:
- Moi drodzy – powiedział – ponieważ praca na naszym planie zdjęciowym…
- Pozwól Jamato–kun! – Prezes Takada brutalnie wciął się w słowo reżyserowi – Jestem bardzo zawiedziony Waszą pracą i zachowaniem ekipy. Myślałem, że wszyscy jesteśmy profesjonalistami… Niestety jak widzę, myliłem się. Obserwowałem Was z ukrycia przez ostatnie dni i podjąłem drastyczne decyzje w celu naprawienia sytuacji. – wziął głęboki wdech, a wtedy odezwał się reżyser:
- przedyskutowaliśmy z panem Prezesem i podjęliśmy ostateczną decyzję o uszczupleniu ekipy naszego filmu o kilka osób.
Przez salę przetoczyło się zduszone westchnienie, wśród którego dało się słyszeć złośliwy głos Asahiny–san:
- no, nareszcie, może w końcu będzie spokój!
Wszystkie oczy zwróciły się w jej stronę. W odpowiedzi na wypowiedziane słowa, Prezes Takarada westchnął i powiedział:
- Właśnie Asahina–kun, Ty, jako pierwsza opuścisz ekipę. Jesteś przyczyną wszystkich problemów i kłótni na planie. Tak więc proszę zabierz wszystkie swoje rzeczy osobiste i opuść to pomieszczenie oraz plan zdjęciowy. Dowidzenia! – powiedział Prezes i władczym gestem wskazał dziewczynie drzwi.
-A..A…A…a…ale…ale ja przecież…. – zaczęła jąkać się i protestować Kumiko–san, na co reżyser Dangeki bez mrugnięcia okiem rzekł:
- Już nie! Nie tylko odbieramy Ci główną rolę w tym projekcie, ale także możliwość zagrania jakiejkolwiek roli w tym filmie.
- Nie myśl też, że nasza agencja da Ci kiedykolwiek jakieś referencje. LME to agencja na najwyższym poziomie i partactwa nie toleruje. Ciesz się, że firma nie obciąży Cię kosztami opóźnienia w realizacji filmu – dodał Prezes Takarada i ponownie wskazał ręką drzwi; znacząco patrząc na Asahinę–san.
Dziewczyna podniosła swoją torebkę i wyszła jak niepyszna głośno zatrzaskując za sobą drzwi.
Wtedy też Prezes westchnął i powiedział:
- To samo tyczy się też – wskazał palcem kilka osób i grzecznie poprosił, aby opuścili ekipę.
Kyoko z przerażeniem patrzyła na wychodzące osoby i z bijącym sercem czekała na wskazanie również jej. Nie doczekała się.
Gdy wszyscy wskazani wyszli, po dłuższej chwili milczenia reżyser Dangeki westchnął i powiedział:
- No, teraz już powinno nam się udać. Reszta zespołu spisuje się bez zarzutu….
- ale, ale… - przerwał Prezes – to nie koniec zmian w tej ekipie. Ponieważ ubyło nam kilka osób z ekipy technicznej, od jutra pojawią się nowe osoby na planie. Nie przejmujcie się tym. Osoby te będą miały przez jakiś czas przypięte plakietki z imieniem i nazwiskiem, aby szybciej przyzwyczaić się i przyswoić nazwiska nowozatrudnionych.
- Pozostaje jeszcze jedna, najważniejsza kwestia… mianowicie główna rola. Ponieważ nasza bohaterka zmieni się, będziemy musieli niektóre sceny nakręcić jeszcze raz…
Nagle rozległo się pukanie do drzwi i gdy padło słowo proszę, te uchyliły się. Gdy Kyoko zobaczyła stojącą w progu postać, jej oczy rozszerzyły się, a z ust wyrwał się pojedynczy okrzyk: Moko!
- A, Kotonami–kun, witam, witam. Przepraszam, czy spóźniłam się? Myślałam… - próbowała tłumaczyć się dziewczyna.
- Spokojnie, jesteś akurat wtedy, kiedy powinnaś. Usiądź proszę – odezwał się prezes i wskazał Kanae puste miejsce zajmowane wcześniej przez Asahinę Kumiko. Moko–san usiadła cichutko i puściła oko do wpatrzonej w nią przyjaciółki. Kyoko mimowolnie zarumieniła się i uśmiechnęła grzecznie.
Prezes Takada odczekał, aż szepty ucichną i kontynuował:
- Jak już wspominał wcześniej reżyser Dangeki, zwolniła się rola Yamady Sahiko… - zawiesił głos dla podgrzania atmosfery. W tym czasie myśli Kyoko gnały jak szalone. Moko – Księżniczką, z Tsurugą–san w parze… Ta to ma szczęście… - nagle poczuła ukłucie zazdrości o przyjaciółkę. Ledwie zdążyła skarcić samą siebie w myślach, Prezes Takada podjął rozpoczęty wątek:
- Więc jak mówiłem, nastąpią zmiany w obsadzie, a rolę Yamady Sahiko dostanie…. Kyoko–kun.
Wszystkie pary oczu zwróciły się na zaskoczoną dziewczynę, a po chwili rozległy się brawa. Wszyscy klaskali i uśmiechali się ciepło do Mogami. Ona sama wstała zszokowana, rozejrzała się po sali. Ze łzami w oczach ukłoniła się nisko. Wtedy Ren podszedł do niej, położył jej rękę na ramieniu i powiedział teatralnie:
- Witaj moja Księżniczko

REKLAMA 

Poziom: 0
HP: 0/0
 0%
MP: 0/0
 0%
EXP: 0/0
 100%
Wysłany: 2014-03-21, 20:29   

Akatamaryna 

5%
 100%
EXP: 36/78
 46%
Wysłany: 2014-03-21, 20:29   

I czym Ty się dziewczyno denerwowałaś? Wyszło bosko ^^
Fajne, przyjemne, tylko krótkie. Podoba mi się postać menadżera, który ma chorą córeczkę. To takie... roztkliwiające ;]
I to ostatnie zdanie!
Mrauu! ^^

Więcej, więcej, Kochana! ;*

Elmirka2 

5%
 100%
 85%
Wysłany: 2014-03-21, 20:36   

Dzięki Tygrysku za dobre słowo :)

Akatamaryna 

5%
 100%
EXP: 36/78
 46%
Wysłany: 2014-03-21, 20:39   

Za prawdziwe słowo ;*

zamek1989 
Vice Administrator- ^^-Pancia

Poziom: 31
HP: 202/2536
 8%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 86/104
 82%
Wysłany: 2014-03-21, 20:42   

Nie no świetnie co gadałaś ża głupoty że nie potrafisz pisać a zwłaszcza śiwetny pomysł ay zrobić z naszego przystojniaka mola książkowego .Mrrr...nawet sobie wyobraziłam go w tych okularkach i ślinka mi poleciała.Z czególnie super pomysł zrobienia z Kyoko drugiecgo odkrycia jak Tsuruga Ren nie no super :)ale się wkręciłam już w opo łasuch pomysł ze zmiana ról Asahinę Kumiko na Kyoko i tekst Rena awww.... więcej więcej więcej

Black_Ann_13

Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 13/16
 81%
Wysłany: 2014-03-21, 20:50   

Świetne ! Świetnie i jeszcze raz świetnie !!!!

Tessa 

Poziom: 18
HP: 14/711
 2%
MP: 339/339
 100%
EXP: 39/45
 86%
Wysłany: 2014-03-21, 20:52   

ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo jak słodko :D i dokładnie tak samo jak Aka-chan czym Ty się qrczaczke kobieto się martwiłaś!!!????? wyszło GENIALNIE i CHCE WIĘCEJ ^^

Elmirka2 

5%
 100%
 85%
Wysłany: 2014-03-21, 20:57   

Dzięki moje kochane duszki. Teraz jednak musi nastąpić chwila przerwy, aby dopracować kolejny rozdział. Powiem tylko, ze jak go pisałam, to sama się śmiałam...

AskaSuzume 

Poziom: 25
HP: 59/1490
 4%
MP: 711/711
 100%
EXP: 60/73
 82%
Wysłany: 2014-03-21, 21:33   

No suuuuuper :) ja nie wiem czemu Ty na skype i przez tel marudziłaś, że pisać nie umiesz...a ten fragmencik co go wysłałaś, to nawet się do tego nie umywał!!!! Świetnie Kicia :D czekam na ciąg dalszy, no i wiesz - w razie czego wal jak w dym :)

jessyxx
Bezwstydnie zawstydza ludzi ;D

HP: 65/1637
 4%
 100%
EXP: 64/78
 82%
Wysłany: 2014-03-21, 21:37   

ojej!
jeszcze nie przeczytałam ale od razu muszę skomentować :)
cieszę się że stałam się dla kogoś inspiracją .. to chyba pierwszy raz w życiu <3

Black_Ann_13

0%
 100%
 81%
Wysłany: 2014-03-21, 21:54   

Trzeba wszystkie opowiadania umieścić na forum a nie wahać się przed umieszczaniem tutaj!

jessyxx
Bezwstydnie zawstydza ludzi ;D

HP: 65/1637
 4%
 100%
EXP: 64/78
 82%

dobrze więc mimo zmęczenia przeczytałam i uważam że bardzo dobrze piszesz i ciekawie przede wszystkim :)
a tak nawiasem to trzymajcie jutro za mnie kciuki bo oddaje projekt przez który nie mam czasu żyć i boję sie że jest źle więc trzymajcie kciuki bym dosała chociaz trzy :)

Sarabi 

Poziom: 17
HP: 12/630
 2%
MP: 301/301
 100%
EXP: 8/41
 19%

Mało, mało, mało!! Lwiaczek chce jeszcze bo kiełki pokaże ^^

Black_Ann_13

0%
 100%
 81%
Wysłany: 2014-03-21, 21:57   

Oczywiście, że będziemy trzymać kciuki ! ^^

Dahilia 

Poziom: 35
HP: 313/3484
 9%
MP: 1663/1663
 100%
EXP: 56/130
 43%
Wysłany: 2014-03-21, 22:18   

Genialne jak zawsze tylko ludzie nie wierzą nigdy w siebie...
Nie marudź następnym razem i po prostu pisz ; p
Genialne opo serio było interesujące i tak tak tak mol książkowy i ten tekst ale samo to jak dobrze cie to wyszło jak się płynnie czytało. MEGA!!!

Odpowiedz do tematu